Gündem

Başkan Erdoğan’dan Aleyna’nın ailesine telefon

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Aleyna'nın ailesine telefon
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Aleyna'nın ailesine telefon

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enkazdan 248 saat sonra kurtarılan Aleyna Ölmez’in ailesiyle telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ta depremden 248 saat sonra enkaz altından çıkarılan 17 yaşındaki Aleyna Ölmez’in teyzesi Güler Duman ile telefonda görüşerek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Aleyna Ölmez’in depremde hayatını kaybeden annesi Birgül Ölmez ve babası Cengiz Ölmez için aileye baş sağlığı dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rabbimden onlara cennetiyle cemaliyle muamele niyaz ediyoruz” dileğinde bulundu.

Aleyna Ölmez’in bundan böyle teyzesi Güler Duman’a emanet olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim de üzerimize ne düşüyorsa her şeyiyle hazırız” ifadesini kullandı.

248’inci saatin mucizesi: Genç kız enkazdan sağ çıkarıldı

Aleyna’nın sağlık durumu iyi

Ambulans uçakla Ankara’ya getirilerek Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi altına alınan Aleyna Ölmez’in sağlık durumu halkında Rektör Prof. Dr. Necdet Ünüvar’dan bilgi aldığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aleyna’nın durumunun iyi olduğunu öğrenmekten mutlu olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah kısa zamanda hemen servise de çıkar. Süratle inşallah şifasını görürüz, sağlıklı halini de görme fırsatını elde ederiz” diye konuştu.

Aleyna Ölmez’in teyzesi Güler Duman da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve ilgililere teşekkür etti.

Depremin 248. saatinde kurtarılan Aleyna tedavi altına alındı